Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
47 postów 86 komentarzy

Robert Larkowski

Robert Larkowski - Blog archiwalny, autor zmarł 20 lipca 2013. JESTEM WIELOLETNIM PUBLICYSTĄ I DZIAŁACZEM OPCJI NARODOWEJ.PUBLIKOWAŁEM M.IN. W "SZCZERBCU", "MYŚLI POLSKIEJ","TYLKO POLSCE",PRASIE LOKALNEJ I POLONIJNEJ,OSTATNIO BYŁEM STAŁYM PUBLICYSTĄ-PORTALU KONSERW

DOM DLA SWOICH

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

TRAGEDIA EMIGRACJI


p { margin-bottom: 0.21cm; 

Emigracja zarobkowa z naszego kraju, opłaca się na dłuższą metę wyłączne eurodeputowanym, którzy korzystają z wszelkich udogodnień bytowych i możliwości uskładania poważnych sum wraz z dożywotnią emeryturą oraz objęci są pełną ochroną policyjną przed ewentualnymi napadami bandyckimi, złodziejskimi czy narodowościowymi ze strony miejscowego elementu przestępczego i szowinistycznego. Zresztą oni weekend i częste urlopy, mogą w w komfortowych warunkach,spędzać w kraju. Inaczej wygląda to w wypadku zwykłych Polaków, których milionami wypchnięto z rodzinnego państwa za lepszym chlebem. Przedstawiano to oficjalnie, jako największe dobrodziejstwo Unii Europejskiej.

Teraz wychodzi na jaw gorsza twarz tej „wiązanej” transakcji z wymianą ludzi za ciszę społeczną dla władzy, bo przecież, gdy wyjedzie z Polski najbardziej dynamiczna część narodu w młodym i średnim wieku, to będzie spokój ze strajkami i awanturami ulicznymi z polityczno-ekonomicznych powodów. Tak to obmyślono tam „na górze”, zaś lud nasz ma niestety olbrzymi pęd na Zachód i przy każdej okazji wieje z ukochanej ojczyzny z prędkością światła, zamiast jednak zaryzykować i podjąć wysiłek zmagania się z bezkarnym Systemem tutaj – na miejscu. Co się odwlecze, to nie uciecze, bo nagle pojawił się kryzys gospodarczy i wynikające z tego konsekwencje. Tania siła robocza nie jest już dla Zachodu w cenie, ponieważ inwestycje uległy zahamowaniu, rośnie rodzime bezrobocie i zaczynają się problemy z własnymi obywatelami, którym pracownik z Polski zaniża stawki albo w ogóle pozbawia ich pracy. Poczęły docierać wiadomości o demonstracjach przeciwko zatrudnianiu Polaków, niepokojąco wzrosły również informacje o kolejnych Polakach, których pobito, niekiedy nawet śmiertelnie, lub ograbiono. Naturalną koleją rzeczy przerost imigracji napędza hasła i głosy tamtejszym ugrupowaniom narodowym, czemu nie można się dziwić, albowiem walczą one w pierwszym rzędzie o dobro własnych rodaków. Idea Białej Europy nie sprawdza się, zbyt wielkie jest zadufanie i poczucie wyższości zachodnich Europejczyków względem Europejczyków z ogólnie pojętego Wschodu. Oczywiście elementem szczególnie niepożądanym pozostaje dla Zachodu imigracja muzułmańska i afrykańska, lecz w drugim pokoleniu nabywa ona obywatelstwo i staje się legalnie nie do ruszenia. W takim wypadku frustrację miejscowych łatwiej wyładować na będącym pod ręką „sezonowym” Polaku, posiadającym tylko unijny paszport. Efekty są łatwe do przewidzenia, atrakcyjność pracy poza Polską znacznie spadła, zaczynają się masowe powroty, co zazębia się z kryzysem w kraju, gdzie bezrobocie sięga ponad 15 procent. Rosną znowu kolejki w pośredniakach i kończy okres błogiego snu władzy, której wydawało się, że dobrzy wujkowie z Brukseli na wieki przyjmą pół narodu polskiego pod swój dach i obdarzą go pracą.

Polski narodowiec zachowuje realizm w każdej sytuacji. Nie wolno myśleć w kategoriach ciągłego globtrotera bez własnego kąta na świecie. U obcego zawsze będziesz obcy, chwile odczucia, iż złapałeś pana Boga za nogi bywają przeważnie krótkie. Należy postawić się w komfortowej materialnie sytuacji zmanierowanych sytością narodów Zachodu, którym znienacka zwala się na głowy miliony Polaków. Możemy być od nich lepsi, sprawniejsi i ładniejsi, ale to oni żyją u siebie – my jesteśmy tam przybyszami i niczym więcej. Oni oddali zbyt wiele i głupio kolorowej imigracji i gdyby nawet chcieli, nie podzielą się już z nami dobrobytem, bo strażnicy „praw człowieka” wolą zawsze jednego Murzyna od stu białych emigrantów. Zachód został skolonizowany przez nieeuropejskie nacje pewnie bezpowrotnie, tkwiąc dodatkowo na granicy upadku moralnego. Pakowanie się w ten tygiel nie przynosi nam żadnych pozytywów. Trochę lepszy status materialny, lecz w „pakiecie dobrobytu” musimy brać także poniżenie, ograniczone względem obywateli danego państwa prawa oraz – co najważniejsze – zatracenie swoich tradycyjnych wartości. Chodzi później po świecie taka hybryda pół-Polaka, pół-nie wiadomo kogo, zatruwająca życie własne i innych, ponieważ polskości z duszy nie wypędzisz. Jesteśmy dziwną nacją. Bardzo nas ciągnie na Zachód, ale żyć tam tak naprawdę nie potrafimy, każdego emigranta zżera nostalgia i sentyment, sam się przed sobą do tego nie przyznaje, tylko chwali dookoła wobec ziomków walutą, lecz ta polskość wreszcie z niego wylezie; zacznie dziwaczeć, pić, staczać się i w efekcie zgorzknieje do reszty ewentualnie podzieli los jakiegoś zaplutego kloszarda na stacji metra.

Weźmy się wreszcie za odbudowanie i umeblowanie własnego domu. To co teraz stoi między Odrą a Bugiem, przerobiono na niepolską modłę, zagracono sprzętami nie w naszym guście i zasiedla sukcesywnie różnorakimi nacjami w kolorach tęczy. Wyrzućmy sublokatorów, którzy mianowali się gospodarzami Polski, zaś prawdziwi Polacy robią byle co, za byle co, u byle kogo, a o rządzeniu się w swoich czterech ścianach mogą pomarzyć. Najłatwiej spakować tobołek i zostawić ojcowiznę, niech się wszystko wali, bo ONI i tak nie dadzą się już odciągnąć od żłobów; będziemy zawsze w Polsce Polakami-niewolnikami, dlatego nie pozostaje nic innego, jak ucieczka. Walka o byt zmusi każdego do zrewidowania tej postawy zbitego psa lub obojętnego debila. Zachód się zamyka, jeżeli Polak zapragnie dla siebie godnego losu, to tu – na własnych śmieciach. A nie można tego wywalczyć bez złamania karku wrogom, którzy się na naszej Ziemi rozwalili, władają nią i plugawią. Polaku, wzruszanie ramionami i wyjazdy na „saksy”, niedługo się skończą. Będziesz zmuszony złapać za siekierę, żeby bronić ojcowizny i nie zostać dziadem! To nie żadna agitacja polityczna i straszenie, to fakt i konieczność dziejowa.

 

 

ROBERT LARKOWSKI

KOMENTARZE

 • Nareszcei praktyczne zawołanie do walki o swoje
  5*
 • --------------- DZISIAJ -----------
  http://www.youtube.com/watch?v=YX6eoRTaoUc
 • @ninanonimowa 22:08:30
  Wyłączyłem, gdy autor zaczął pieprzyć o tych 3 milionach idących na KK i o tym, jak chrześcijaństwo wspierało niewolnictwo, zamordyzm i szowinizm.
  Pfffffffff. Trzy miliony wobec wydatków idących rocznie w setki miliardów.
 • ----------- 3 mln. -DZIENNIE
  -------
 • Praca w UK przy zbiorze truskawek
  Niestety artykuł napisany tylko na wykopie.
  Polecam treść artykułu: Praca w UK przy zbiorze truskawek, czytaj

  Oto przykład jawnego niewolnictwa w XXI wieku. Oferta pracy, otrzymana przypadkowo od agencji pośrednictwa pro-force. Chciałbym również was poinformować że nie jest to wyodrębniony przypadek - takie agencje blokują dostęp do pracodawców w całej Europie, z naszymi rodakami-hartami na czele.

  http://www.wykop.pl/link/1475951/praca-w-uk-przy-zbiorze-truskawek-czytaj/
 • @adevo 00:24:44
  Jesli ludzie godza sie na takie warunki i podpisuja takie umowy, to jest ich wybor - nie ma przymusu, wiec o co ten placz? Kazdy chce zmaksymalizowac swoje zyski - a jesli dzieje sie to przy pomocy i za zgoda najemnego pracownika, to coz to komu przeszkadza?

  Powrot z emigracji do kraju? W jakim celu?

  Do Polski mozna wrocic na starosc - cieszyc sie zasluzona na emigracji emerytura.
 • @gosc hotelowy 00:59:35 poinformowani nie szukają pracy przez pośrednika.
  >Kazdy chce zmaksymalizowac swoje zyski - a jesli dzieje sie to przy pomocy i za zgoda najemnego pracownika.

  Za jaką zgodą, jeżeli źle informują to trzeba by ludzie się dowiedzieli, jak jest na prawdę. Dobrze, że przestrzegają przed cwaniakami - pośrednikami.

  Niech wszyscy wiedzą, na co się godzą. Nawet Rumuni już strajkują - tu w Niemczech. Chodzi o obiecane i niepłacone. Dlatego jedyne wyjście to się organizować jak Rumuni, wołać policję, blokować pola dla innych Polaków łamistrajków i walczyć o swoje - oczywiście piszę o tych, co wpadli w taki kanał. Ci mądrzejsi są tym ostrzeżeni, że mogą więcej stracić niż zyskać. To jest właśnie cel Internetu: komunikacja, wzajemna wymiana istotnych informacji. Trzeba tylko z nich umiejętnie korzystać.
 • @autor- zdanie racji
  >Będziesz zmuszony złapać za siekierę, żeby bronić ojcowizny i nie zostać dziadem!

  Szanowny Panie, w czasach dron bojowych zabijających ludzi rakietami, w czasach 100 % pokrycia kraju siecią telefonii komórkowej lokalizujących tych z siekierami na 5 cm, w czasach projektu Indect, w którym takie osobniki jak pan, będą profilaktycznie (ze względu na wypowiedzi w Internecie) automatycznie zabezpieczane w więzieniach potrzeba potężnego zdania racji by nie wyjść na psychopatycznego naziola-terrorystę.

  Lepiej jest w drodze pokojowej zebrać poparcie ponad 15 milionów wyborców. Wtedy jest oficjalne zdanie racji, które w rezultacie zabrakło Kaddafiemu. Kaddafi nie rozumiał, że jest przedstawiany przez mocarstwa zachodnie jako dyktator, pomimo że prowadził on politykę islamskiej demokracji bezpośredniej.

  Polecam wideo o Kaddafim
  http://idb.nowyekran.pl/post/37522,11-11-11-marsz-niepodleglosci-poczulem-sie-jak-kaddafi

  Dlatego dla wszystkich patriotów podpis pod
  AKTEM WOLI NARODU
  daje szansę na wygranie walki medialnej o Polskę.

  AKT WOLI NARODU
  Budujemy Nowy Dom
  http://www.petycjeonline.com/akt
 • @ninanonimowa 22:08:30
  Co za idiotyczny filmik. Typowa, tępa propagandówka.
  Najpierw kilka prawdziwych rzeczy, później kłamstwo i pomówienie, że aż niedobrze się robi, a na zakończenie brednie mające urobić człowieka w myśl zasady - stworzyć nieistniejący problem, poczekać aż ludzie zażądają jego rozwiązania, wtedy zrobić swoje.
  W tym przypadku chodzi o niszczenie rodzin i odbieranie dzieci pod pozorem wymyślonego alkoholizmu i "molestowania".
 • @gosc hotelowy 00:59:35
  Człowieku, czy ty w ogóle myślisz???????????
  Jakie warunki są podpisywane, skoro niczego nie wiadomo?
  Kto będzie interpretował te warunki?
  Jak można oferować pracę bez podania zarobków?
  Prawo zabrania pośrednictwa pracy za pieniądze, gdyż uważane jest to za próbę niewolnictwa.
  Nie da się Panu wyjaśnić wszystkiego w krótkiej notatce, stąd powyższe hasła tylko.

  Jak człowiek jest głodny i ma nóż na gardle, to wszystko podpisze.
  To nie znaczy, że z takich ludzi można robić podstępem niewolników.
 • @Nathanel 21:31:03
  jakto nikt nie zwraca uwagi? Może poprostu ktoś sobie z tego jedynie jaja robi w sensie wydmuszek.

  http://avepatria.nowyekran.pl/post/90571,zarzadzanie-upadkiem#comment_790748
 • @AlexSailor 05:35:52
  Mysle. Jest glodny i ma noz na gardle? No to niech ma pretensje do glodu albo do noza na gardle, a nie do pracodawcy, z ktorym podpisal umowe.
 • @adevo 01:52:47
  Jezeli zle informuja, to niech poszkodowani zglosza to do odpowiednich urzedow, ktore skontroluja. Jesli maja jakies watpliwosci, niech nie podpisuja - proste. Przeciez mozna dowiedziec sie jak taka praca wyglada - od ludzi, ktorzy tam pracowali sezon lub dwa wczesniej. I dzieki temu uniknac rozczarowan.
 • jedno ale
  przedstawianie emigrantow jako tchorzy czy oportunistow (dla kasy wszystko) nie jest w porzadku.
  wiele osob wyjechalo nie dla gabloty i plazmy ale zeby utzrymac byt (swoj i rodziny)
  znam lekarzy, ktorzy wyjezdzali pare lat temu nie mogac wytrzymac pracy 150% normy. wtedy kaczystowska tiwi mowila o zarobkach lekarzy > 10 000 na miesiac
  2) niestety za granica wiekszosc oszustw to Polak Polaka

  reszta mniej wiecej sie zgadza
 • @gosc hotelowy 09:36:24
  Nie wiem dlaczego CZEPILIŚCIE sie autora art.

  Oczywiscie, mozna wszystko opluc i zohydzic ale pisanie tak jakby AUTOROWI chodziloby o wydrenowanie Polakow i Polski, - jest moim zdaniem zwykłym naduzyciem na NE.
  Przecież ŻYJEMY w tym gospodarczym( i nie tylko gospodarczym) MATRIX-sie i doskonale wiemy wszyscy, (łacznie z pracownikami i pracodawcą), że w tym miejscu i w tym CZASIE inaczej funkcjonowac gospodarczo sie NIE DA!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31